phone-wallet

IT помічники в туризмі: підказки, ідеї, маршрути.

Айтішники люблять туризм і створюють безліч проектів, присвячених цій темі. Можливо, тому що туризм пов’язаний з необмеженим обсягом інформації. Що ж цікавого для мандрівників пропонує сфера IT?

СЕРВІС GOOGLE + ФОТО
Зазвичай по завершенні турпоїздки назбирується тисяча, а то й більше, фотокадрів. Їх потрібно «злити», почистити, привести в порядок за допомогою фоторедактора, розкласти по папках і розіслати друзям. Добрих півдня піде на цю приємну, але витратну за часом роботу. Сервіс Google + Фото допомагає робити все це легко. Є функція «Автозавантаження», що відправляє фото і відео в приватну галерею. До речі, ще в дорозі можна встановити в настройках резервне копіювання фотографій через Wi-Fi.
Як тільки фотографії скопійовані, Google допомагає їх відредагувати. Перш за все, знімки автоматично стануть яскравішими і насиченішими. Функція «Автокорекція» проаналізує об’єкти на кожному зображенні і вдосконалить їх, зменшить шуми і т.д. Функція «Автокреатив» створює яскраві моменти з вже існуючих фотографій: додає ефекти, GIF-анімацію, видаляє зайві об’єкти на фото, вибирає з кількох групових портретів осіб і поєднує їх в одному знімку. Вихідні фотографії залишаються в альбомі без змін. «Автокреатив» створює короткий фільм з фотографій і відео.
Функція «Google + Історії» автоматично вибудовує кращі фото і відео, а також карти місць і маршрути пересування по хронології подій.
Крім того, можна оживити свої спогади, створивши за допомогою Google-камери для Android фотосфери з реалістичними круговими зображеннями. Їх можна розмістити у себе на Google + Фото або ж на Google-картах, і друзі отримають можливість зробити віртуальну прогулянку найцікавішими місцями подорожі.

ПОРТАЛИ ДЛЯ МАНДРІВНИКІВ
Творці проекту Go2 вирішили пов’язати на одному майданчику організаторів подорожей і тих, хто хоче відправитися в ексклюзивний тур, скориставшись чиєїсь нестандартної ідеєю. Дмитро Афанасьєв, засновник проекту, об’їздив весь світ і зібрав таку ж мандрівну команду, яка хоче передати спрагу подорожей іншим людям.
Тут можна знайти компанію, приєднавшись до групи. У списку найближчих подорожей, наприклад, кулінарний тур або арт-тур до Стамбулу, поїздка на фестиваль в Лондон, гастрономічна поїздка на Сицилію. Організатори подорожей зберуть групу або запропонують готові індивідуальні маршрути подорожей, які можна купити на сайті. Важко визначити, наскільки ефективні «зв’язки» між майбутнім туристом і творцем туру. Але знайти тут цікаву ідею точно можна.
У списку інтернет-розробок – маршрутизатор подорожей youroute.ru. Він допомагає спланувати всю поїздку: вибрати пам’ятки, які хотілося б відвідати, об’єднати їх в маршрут, що включає кілька міст в одній або навіть декількох країнах. Це схоже на інтернет-магазини: мандрівники складають зацікавили їх об’єкти в корзину, а потім отримують оптимальний маршрут.
Варто заглянути на симпатичний стартап iknow.travel. Та ж історія – нестандартні рішення для подорожей у вигляді докладних маршрутів і добірок захоплюючих місць. Ідеями діляться автори – молоді жителі великих міст, які активно беруть участь у місцевому житті. У проекті є два простих і зрозумілих формати. Є маршрути, куди включено все – від місць для сніданку до нічних клубів і музеїв. Є підбірки найкращого в місті – тераси і вінтажні магазини, місця для прогулянок, галереї та закриті клуби. Існує однойменний додаток для iPhone, яким можна користуватися без Інтернету.

КАРШЕРІНГ
Є такий вид туризму, як автостоп. Бути автостопником – справа непередбачувана. Іноді чекаєш попутку годинами. Зате долати кілометри в хорошій компанії безкоштовно – справжнє задоволення.
Але з недавніх пір в моду увійшло поняття «каршерінг». В Інтернеті є ресурси, які дозволяють підібрати машину, яка вирушає по маршруту в потрібний день і годину. Один з них – Рoputka.ua. Водієві зручно – є попутники і можна «відбити» вартість бензину. Пасажиру вигідно – хороший транспорт і дуже комфортна ціна.
Вартість найдовшого маршруту по Україні – 100-200 грн.

МОБІЛЬНИЙ ГІД
Не оминули айтішники своєю увагою і такий важливий тревел-ресурс, як аеропорти. Додаток для iPhone мобільний гід AviaShopper допоможе користувачам орієнтуватися в аеропортах по всьому світу.

За метеріалами http://utg.net.ua/